VODNÁR- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

slobodní, jedineční, nezavislí a spoločenskí ľudia no niekedy dosť vzdorovití

Ak sú narodení blizko KOZOROŽCA sú pokojnejší a pracovitejší

ak blizko RYB sú vnimavejší a citlivejší

Viac-

Vodnár - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Vodnár je vzdušné znamenie a vzduch vždy znamená emancipáciu a snahu oslobodiť sa za každú cenu. Praktická stránka vecí mu zostáva ľahostajná a banality ho ťažia. Jeho hlavnou ctižiadostivosťou je pracovať pre budúce generácie. Tiež Vodnárov symbol, anjel vylievajúci na svet amforu plnú tekutiny, naznačuje vylievanie svojej osobnosti a teda veľkorysosť, nezištnosť a istú ľahostajnosť k hmotným statkom, v širšom zmysle snahu zlepšiť chod ľudstva. Ich realitou sú ideály, najčastejšie sa zaoberajú vecami, ktoré sa týkajú skupiny než jednotlivca, napríklad oblasť sociálnych a ľudských práv, výchova a politika. Heslo francúzskej revolúcie - sloboda, rovnosť, bratstvo - akoby charakterizovalo zmýšľanie znamenia Vodnár. Vládnúca planéta Urán, inak tiež planéta objavov a revolúcií v najširšom slova zmysle, má podľa astrológov to najexentrickejšie pôsobenie zo všetkých planét slnečnej sústavy. Energia tejto planéty náhle mení status quo, búra zabehnuté pevné systémy, prináša náhle nečakané zvraty, zabraňuje svetu, aby existoval v nemennom poriadku. Symbolizuje všetko novodobé, taktiež neobvyklé, originálne. Zvláštnosti tejto planéty korešpondujú so zvláštnosťami jedincov narodených v znamení Vodnára. Týto ľudia mávajú obyčajne hlbokú, komplikovanú povahu, čo môže spôsobiť, že ich okolie často nechápe. Túžia po slobode, majú predpoklady k zvýšenej vnímavosti a intuícii, ktorá sa prejavuje hlbšie než u iných ľudí. Veľmi výraznou črtou je ich veľká zvedavosť, fascinuje ich všetko nové, pokiaľ ich to neomrzí. Obyčajne bývajú skromní a málokedy usilujú o prevahu nad druhými. Nemajú radi keď sa niekto pokúsi radiť im, ako by mali myslieť alebo jednať,vždy sa na všetko snažia prísť sami a nesnažia sa svoje myšlienky vnucovať iným. Vodnára ťažko donútite, aby jednal proti svojmu presvedčeniu. Dalo by sa povedať, že Vodnár je synonymom pre sebavyjadrenie. Voľnosť milujúci Vodnár dokáže byť neobyčajne zábavný, originálny, ale tiež jemný, súcitný a zakríknutý. Žije budúcnosťou, odmieta obmedzenia minulosti. Pre týchto ľudí veľa neznamenajú autority, zavrhujú konvencie a zvyklosti. Sú to rodení oportunisti a idealistami do špiku kosti. Najradšej by všetky svoje sny a ideály okamžite zrealizovali, chýba im trpezlivosť. Jednou z ich lepších vlastností je zmysel pre spravodlivosť. Nelákajú ich všemožné predmety blahobytu a materiálne bohatstvo, pre iných ľudí tak nevyhnutné. Vodnári milujú spoločnosť a radi sa obklopujú kruhom dobrých priateľov. Sú zväčša kedykoľvek ochotný poskytnúť pomocnú ruku.

 

Muž

Muž narodený v znamení Vodnára sa zamilováva často, no stále hľadá dokonalú lásku. Je dosť náročný a spravidla než ho začne žena vzrušovať fyzicky, musí to najskôr zaiskriť duševne. Zväčša si dáva načas, kým vás prvý krát pobozká. Je veľmi spoločenský, otvorený a zvedavý partner. Manželstvu sa väčšina Vodnárov vyhýba tak dlho, dokiaľ je to možné. Stále má pochybnosti, či ste práve vy tá pravá. Naviac sa zle prispôsobuje druhým a len veľmi nerád sa necháva k niečomu nútiť. Žena, ktorá si ho chce pripútať, to bude mať dosť ťažké. Napriek tomu že sa Vodnári chovajú priateľsky, a prejavujú záujem, v skutočnosti si veľmi dlho udržujú istý citový odstup. Dostať sa im pod kožu môže byť skutočne veľmi ťažké, prílišná ľudská blízkosť im niekedy robí problém. Túžia po blízkosti zdielanej z iným človekom, no často sa jej vydesia a vzťah ukončia, alebo sa len stiahnu spať. Práve z dôvodu pripomínania si slobody, Vodnári radi flirtujú, no ich vnútorná morálka im zväčša nedovolí prekročiť únosnú mieru a byť neverný. Ani so žiarlivosťou to nezvyknú preháňať. Budú vám dôverovať, pokiaľ sa vo vás nesklamú. Treba počítať s tým že ich chovanie býva často nevyspytateľné, veľmi rýchlo prehadzujú výhybku, začo môže ich vládnúca planéta Urán. Rovnako muži aj ženy narodené v tomto znamení sa vedia zachovať chladne a bezohľadne, často konajú unáhlene a bez rozmyslu. Dokážu pretrhávať putá bez zjavného dôvodu. Ich nálady sa môžu meniť veľmi nečakane. Vzťah s Vodnárom býva spravidla náročnejší než s inými znameniami, ale pre tolerantných a sebavedomých jedincov ktorý nebudú obmedzovať jeho voľnosť a potrebu nezávislosti, je to skvelý partner a navyše sa s ním vďaka jeho duchaplnosti určite nebudú nudiť.

 

Žena

Ženskosť je pre nich často niečo ako slabosť, nechcú byť podriadené mužom. Viac ako vyzývavé správanie čakajte od nich racionálny vecný prejav a široký rozhľad. Táto žena nechce byť partnerom príliš zväzovaná, má plno energie, veľa nápadov, stále musí niečo robiť a má tendenciu mnoho závažných vecí úplne bagatelizovať. Ženu v znamení Vodnára by si nemal vyberať ten, kto hľadá oddanú bábiku, ktorá bude obdivovať mužove prednosti a vytvárať teplo domova. Prevažná väčšina žien narodená v tomto znamení v sebe nezaprie silné emancipačné sklony. Vytvoriť harmonický vzťah so ženou Vodnárom je možné vtedy, pokiaľ jej poskytnete dostatočný priestor, aby sa mohla realizovať všetky svoje plány, a popritom sa slobodne venovať svojim záujmom a priateľom. Od vás bude očakávať lásku, úctu a pochopenie. Ak ste skôr ten typ, ktorý rád presedí kľudné večeri vo dvojici v teple domova, môže sa stať že vaše úplne odlišné životné štýly skôr či neskor vyústia v skončenie vzťahu. Tiež by ste mali vedieť, že najrýchlejší spôsob, ako túto ženu stratiť, je prejaviť žiarlivosť či majetnické sklony, alebo byť prehnane kritický a skostnatený v chápaní a jednaní.

 

Vzťahy

Vodnári priťahujú ostatných svojou inteligenciou, duchaplnosťou a určitou výstrednosťou a voľnomyšlienkárstvom. Nadovšetko milujú voľnosť a slobodu, iba tak sa môže realizovať ich často bádateľský potenciál. Vodnár sa vie zamilovať často a rýchlo, stále hľadá vysnenú a dokonalú lásku. Býva zdržanlivý a nerád dáva najavo svoje city. Toto znamenie sa vyznačuje hrdosťou a dokonalým sebaovládaním,citové prejavy považuje za slabosť. Pretože miluje slobodu, hľadá v partnerskom vzťahu skôr priateľstvo založené na obojstrannom súzvuku než lásku. V manželstve bývajú títo ľudia obyčajne verní, oddaní a spravidla po dlhom váhaní si vyberajú jedného partnera na celý život. I keď nie sú imúnni voči žiarlivosti, väčšinou ju nepriznajú. Vodnári určite nebudú patriť k najromantickejším milencom. Kto túži po záplave vrelého citu a vášnivej láske, mal by sa radšej zistiť či v hĺbkovom horoskope ich partnera – Vodnára sú na to predpoklady od aspektov iných planét.

Najvhodnejší partneri: Vodnár, Baran, Blíženci, Váhy, Strelec

Najnevhodnejší partneri: Býk, Lev, Škorpión

 

 


Pozor nezabudnite na ČINSKÉ ZNAMENIA

www.horoskopy-numerologia.eu

Vodnár – Potkan

Inteligentný  väčšinou aj talentovaný no vie byť dosť vzpurný a nekľudný

Vodnár - Byvol
Na pohľad jemný, obľubený no menej konzervatívny, vie odolať aj zabojovať

Vodnár - Tiger
Provokativný, odvažný rebelant no tvorivý člověk ak ma vyššie ciele inač

môže byť malicherný

Vodnár - Mačka
Výnimočné dobrý/á priateľ/ka s obchodným talentom.

 Vodnár - Drak
 Optimistický , vůdcovský a ak ma výsoké postavenie je to superčlovek.

Premýšľavý a sebaistý.

Vodnár - Had
Člověk otvorený, aktivný s telepatickou intuíciou. Trochu tajomný.

                                   www.horoskopy-numerologia.eu

Vodnár - Kôň
Nevyspytateľný optimistický cestovateľ,  väčšinou nespútaný a podnikavý.

Vodnár - Koza
Náladový no inteligentný a niekedy aj záhadný a preferuje zabavu pre ťažkou prácou.

Vodnár - Opica
Inteligentný, vynimočný no aj tajuplný a uzavretý človek

Vodnár - Kohút
Priamočiarý, cieľavedomý no niekedy podivný člověk, nikto nevie, čo si myslí.


Vodnár - Pes
Intelektuál. Múdry a vzdelaný. Vie sa chovať ako rytier no niekedy hovorí veci

bez ohľadov na následky


Vodnár - Sviňa
Kamaratský, vyrovnaný väčšinou duchaplný a usilovný. Vie byť vzdorovitý aj

nezodpovedný

www.horoskopy-numerologia.eu