VÁHY- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

harmonickí, prijemní, priateľskí, milujú krasu a úmenie, vyhybajú sa konfliktom

Ak sú národení blizko PANNY sú pedantnejší a praktickejší

ak sú narodení blizko ŠKORPIONA sú viac intuitivnejší no aj pomstychtivnejší

Viac :

Váhy - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Symbol váh predstavuje rovnováhu a spravodlivosť. Sú jediným znamením zverokruhu, ktoré pomenováva vec. Ostatné znamenia majú zvieracie alebo ľudské názvy a v tomto spočíva charakter ľudí narodených vo Váhach. Vládnúcou planétou, rovnako ako pre znamenie Býka, je planéta Venuša. Táto planéta vládne láske, úspechu a šťastiu. Naviac obdarúva týchto to ľudí výrazným estetickým cítením, ale tiež dávkou nepraktickosti. Toto znamenie symbolizuje idealizmus, spravodlivosť a krásu. V povahe Váh sa v túžbe po skutočnej pravde a presnej rovnováhe objavujú dva protiklady - láskavosť a túžba po harmónii na jednej strane no na strane druhej je to tvrdohlavosť, nerozhodnosť a hádavosť. Okrem spravodlivosti a kľudu majú vyvinutý zmysel pre všetko krásne a odmietajú všetko, čo by toto narušovalo - spory, konflikty a násilie. Ľudia Váhy, rovnako ako "váhy", zažijú v živote mnoho výkyvov. Tiež pred každým rozhodnutím zvažujú všetky okolnosti, a pretože chcú urobiť čo najdokonalejšiu voľbu, vedie ich to často až k váhaniu, ktoré im nakoniec môže spôsobiť veľa škody. Ľudia Váhy majú pevný charakter, nie sú to žiadny slabosi. Bývajú ctižiadostiví, intuitívni s dobrou pozorovacou schopnosťou. Desia ich predsudky, nedbalosť, nespravodlivé obvinenia a slepá viera. U ostatných ľudí zle znášajú netrpezlivosť, desia ich prelietaví, zbrklí a ľahkomyseľní ľudia. V dramatických situáciách ich povaha väčšinou donúti vzdať sa. Pokiaľ sa im niečo nedarí, skôr ustúpia, než by sa pokúsili zmeniť situáciu. Ľahko sa nechajú odradiť od úsilia a vytýčených cieľov, chýba im dobyvačná odvaha a priebojnosť. Majú vynikajúce pozorovacie schopnosti a obvykle ich oku neujde nič, čo sa deje okolo. Ich vnútorným životným cieľom je zaľúbiť sa, preto len veľmi ťažko hovoria "nie". Iba v situáciách, ktoré sa dotýkajú ich hlbokého zmyslu pre spravodlivosť, môžu nezvykle prudšie reagovať. Od detstva túžia dobre vychádzať so všetkými ľuďmi z okolia, preto sa nezriedka chovajú mierne a diplomaticky. Majú zmysel pre poctivé jednanie a pochopenie pre potreby druhých. Súcit a porozumenie sú pre človeka Váhu prvoradé. Ďalšou vlastnosťou je tolerancia, či už z obavy, že by sami boli odmietnutí, tak tiež pre ich ústretovosť. Váhy sú veľmi spoločenské, otvorené a veľmi šarmantné osoby, ktoré majú vždy mnoho priateľov. Vyžadujú od nich, aby im pomáhali naväzovať spoločenské kontakty, a pretože si uvedomujú, že v praktickom živote niesu tak šikovní, odvolávajú sa i na ich šikovnosť.

 

Muž

Muži Váhy sú romantici a gavalieri vybavení fantáziou. Veľmi ľahko podľahnú fyzickým prednostiam partnerky a často potrebujú dlhý čas na to, než pochopia, že z vonkajšieho vzhľadu nejde vyčítať celý na charakter. Veľmi neradi preberajú iniciatívu pri dôležitých záležitostiach ako je napríklad sobáš. Doma skutočne potrebuje harmonické a kľudné prostredie, aby si udržal svoju vlastnú rovnováhu. Najrýchlejšou cestou k jeho apatii a nezáujmu voči svojej partnerke je neporiadok v spoločnej domácnosti a jej zanedbaný vzhľad. Potrebuje istú dávku tolerancie, pretože má tendenciu sa čas od času uzatvoriť do svojho vnútorného sveta. Vtedy je veľmi problematické chápať jeho vnútorné pochody. V neposlednom rade treba rátať s jeho možno až prehnanými majetníckymi sklonmi a žiarlivosťou, pokiaľ má k nej príležitosť.

 

Žena

Žena Váha má na svojho partnera vysoké nároky, potrebuje k sebe muža, ktorý ju bude reprezentovať. Ženy Váhy sú citlivé, spoločenské, no často veľmi náladové a nerozhodné. Milujú krásne veci, veľmi radi sa nimi obklopujú. Tieto ženy majú rovnako ako muži sklon potlačovať svoje city. A nezriedka radšej riešia všetky situácie rozumom. Len v atmosfére absolútnej dôvery sa uvoľnia a dajú svojim citom priechod. Život so ženou narodenou v znamení Váh bude mať mnoho kladných stránok. Bude vám pomáhať a dokáže oceniť vašu prácu. Taktiež bude vytvárať útulný domov, lebo potrebuje mať okolo seba harmonické prostredie. Nebudete mať dôvod sťažovať si na nedostatok fyzických dôkazov jej lásky. Preto jej typickú záľubu zvažovať nekonečne dlho väčšinu svojich rozhodnutí, prehnanú urozprávanosť a časté zmeny nálad, radšej prehliadnete. Ženy narodené v znamení Váh potrebujú byť uctievané a obdivované.

 

Vzťahy

Slovo láska a Váhy je prakticky synonymom. Ľudia tohto znamenia sú od prírody obdarení značnou dávkou sex apeallu a vedia sa zamilovať omnoho rýchlejšie než väčšina iných znamení. No ich láska býva často povrchná a krátkodobá, takže často putujú od jedného vzťahu k druhému. Váhy potrebujú po svojom boku človeka, ktorý by ich obdivoval, veľmi zle znášajú kritiku. Ľudia narodení v tomto znamení bývajú veľmi spoločenskí, nedokážu byť sami. Aj preto sú často závislí na svojom druhovi, rodine a priateľoch. Často bývajú veľmi nerozhodný, málokedy dostanete od Váhy jasnú a priamu odpoveď. Nenávidia hádky a vášnivé diskusie. Svoje emócie tvrdo potlačujú, lebo sa chcú vyhnúť zbytočným konfrontáciám so svojim okolím, nezlučuje sa to s ich ideálnou predstavou o harmónii.

Najvhodnejší partneri: Lev, Strelec, Váhy, Vodnár, Blíženci

Najnevhodnejší partneri: Kozorožec, Baran, Rak
 

www.horoskopy-numerologia.eu

Váhy - Potkan
Priateľský, šarmantný, společenský, väčšinou dobrý podnikateľ alebo obchodník.

Váhy - Byvol
Společenský, pracovitý, veselý a elegantný človek.

Váhy - Tiger
Dobrosrdečný trochu spomalený no šarmantný, takmer krotký no vie byť energický

aj sa dobre braniť

Váhy - Mačka
Prítulný, priateľský, elegantný aj citlivý no často melancholický a nedôverčivý

Váhy - Drak
Seriozný, upřímný a jemný člověk ale dokáže vynimočne chrliť aj oheň.

Váhy - Had
Šarmantný, inteligentný ale úlisný ak mu ide o prospech, dobrý obchodník

                            www.horoskopy-numerologia.eu

Vähy - Kôň
Optimistický, obľubený dosť pracovitý a príťažlivý, ale často samoľúby

Váhy - Koza
Veľmi oceňuje pochvalu, je to člověk s umeleckým citením.Má zmysel pre humor,

no byva často neverný.

Váhy - Opica
Obľubený , rad sa nechá obdivovať. Vie všetko využiť pres voj prospech Môže byť

trochu snob.

Váhy - Kohút
Elegantný  intelektuál, diplomatický a často spravodlivý. No vie byť aj nepríjemný

puntičkár

Váhy - Pes
Čestný, obľubený šľachtic so zmyslom pre diplomaciu.

Váhy - Sviňa
Šľachetný, dôverčivý, veľmi trpezlivý. No niekedy sa nechá  využívať.

                     www.horoskopy-numerologia.eu