STRELEC- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

inteligentní, prezieraví, chytrí no ťažšie sa podriaďujú autoritam

Ak sú narodení blizko ŠKORIONA sú viac vašniví a bojovnejší až

zlomyseľní

ak sú narodení blizko KOZOROŽCA sú viac konzervativní a zodpovední

Viac :

Strelec - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Tak ako strelec, ktorý je zobrazením tohto znamenia, mieri svojím šípom do stredu vesmíru, aj ľudia narodení v tomto znamení smerujú k vyšším cieľom a sú neobyčajne hĺbaví. Šíp taktiež symbolizuje priamu a otvorenú povahu, čo má za následok, že Strelci obyčajne hovoria všetko čo si myslia. Doslova u nich platí, "čo na srdci, to na jazyku". Toto znamenie je znamením ohňa, preto v sebe ukrývajú mnoho vitality a energie. Strelec prislúcha taktiež mytologickej postave kentaura, napoly zviera a napoly človek. To naznačuje, že toto znamenie v sebe spojuje zvieracie vlastnosti - silu a pohyb, a ľudské vlastnosti - chápanie a vedomie. Vládnúcou planétou Strelcov je Jupiter, čo je planéta šťastia, úspechu a blahobytu. Naviac Jupiter im dáva do vienka duchovné bohatstvo, preto sú často títo ľudia nábožensky či filozoficky naladení. Ľudia Strelci sú nadšenci, ktorí sa s obrovským sebazaujatím púšťajú do akéhokoľvek projektu, milujú voľnosť a nezávislosť. Majú zvyčajne veľkú potrebu cestovať, stále byť niekde inde. Sú zdrojom neobyčajnej aktivity, činorodosti a temperamentu. Vedia sa presadiť, ich heslom je "odvážnemu šťastie praje". Po celý život túžia vidieť, okúsiť, pocítiť a poznať všetko na vlastnej koži. Strelci sú dôverčiví, dobromyseľní a nevedia, čo je to zášť. Pretvárka a lži v akejkoľvek forme ich odpudzuje. Pôsobia veľmi sebaisto, sú to veční idealisti a opovrhujú konvenciami. Chovajú sa prívetivo a zdvorilo, no často pôsobia i drzo a nepríjemne vďaka svojej otvorenosti. Len ťažko sa vedia vžiť do postavenia druhých. Mali by si uvedomiť, že ľudia okolo nich nie sú tak objektívni, a ich dobré úmysly nemusia byť vždy správne pochopené. Ľudia v tomto znamení sú prirodzene intuitívni, ich úspech často spočíva v prenikavej predvídavosti, dôvtipe a inteligencii. Neustále nad niečim premýšľajú, čítajú a diskutujú a nestáva sa, že by boli bez názoru. V ich srdci je hlboká túžba preskúmať a pochopiť život. Pokiaľ ale pocítia, že sa niečo nemôže podariť, neriskujú a radšej ustúpia. Je dosť ťažké ich oklamať, ľahko prehliadnu pózu či pokrytectvo. Nikto nedokáže tak rýchlo odhaliť slabé stránky iných. Ich prehnaná angažovanosť môže mať za následky to, že často sľubujú, čo nemôžu splniť.

 

Muž

Neznáša hádky, plač a večné podozrievanie. Napriek tomu že sám býva žiarlivý, nenávidí žiarlivé scény u žien. Potrebuje preto veľkorysú, nadšenú a milú partnerku, ktorá mu dopraje voľnosť. Skutočne platí, že čím slobodnejšie sa bude Strelec s vami cítiť, tým lepšie budú vaše vyhliadky na spoločnú budúcnosť a tým jeho šanca na vernosť vzrastá. Tiež sa treba pripraviť na jeho kritiku a vtipkovanie, ktorému veľmi často chýba takt. Mladší duševne nevyzretí Strelci zvyknú mať aj niekoľko vzťahov súčasne. Tento muž je vzrušujúci, inšpirujúci, dynamický a nikdy vás nebude nudiť. Vždy do partnerského vzťahu investuje veľa. Ostáva nenapraviteľným optimistom a romantikom. Vždy verí, že práve tá súčasná priateľka je tou pravou.

 

Žena

Žena v znamení Strelca je romantická, priamočiara, otvorená a čestná. Táto žena sa rýchlo zamilováva no rovnako rýchle sa vie sklamať, následkom čoho môže upadnúť do hlbokých depresií. Môže mať problémy s trvalými vzťahmi, pretože potrebuje dostatok dôvery a voľnosti, čo niekedy mužov odstraší. Táto žena sa tiež určite nebude ponáhľať pri uzatváraní sobáša. Je pre ňu veľmi dôležitý pocit nezávislosti a slobody. Nenechá si v žiadnom prípade rozkazovať, čo a ako má konať. Verí na demokraciu, nie na povely. Ak jej poskytnete dostatočný priestor na sebarealizáciu a budete tolerantný, môžete od nej očakávať vernosť, dôveru, náklonnosť a oddanosť. Pokiaľ ale patríte k mužom, ktorí sa k ženám chovajú zdržanlivo, vyhýbavo a príliš túžite po kľudnom stereotypnom rodinnom živote, radšej sa porozhliadnite po inej partnerke. Žena Strelec je temperamentná, ohnivá a potrebuje veľa prejavov náklonnosti a nehy. Život zvykne brať z tej lepšej stránky. Rada tvrdo pracuje, no rovnako rada sa baví. Mrzutý neveľkorysý chlapík ju určite nezaujme.

 

Vzťahy

Niekedy bývajú Strelci nazývaný "znamením starých mládencov", pretože títo silne slobodomyseľne založení ľudia si celkom dobre vystačia sami. Vyhovuje im, že ako slobodní môžu vzťah bez veľkých ťažkostí ukončiť. Zvlášť už raz rozvedený Strelec sa ďalšiemu sobášu bude všetkými možnými spôsobmi vyhýbať. Je zaujímavé, že obe pohlavia sú podivne ľahostajné k rodinným putám. Napriek tomu sú Strelci veľmi romantickí, otvorení, ústretoví a všetok svoj talent a schopnosti využijú k tomu, aby našli tu pravú lásku. Ak ju konečne nájdu, na partnera sa silne fixujú a eventuálny rozchod veľmi ťažko prežívajú. Aj keď sa jedná o city alebo materiálne hodnoty, majú Strelci veľkorysú dušu. Čo sa týka vernosti, sú Strelci hodnotení priemerne. Ich partneri si ale budú musieť zvyknúť na ich nezávislosť a potrebu byť stále medzi ľuďmi.

Najvhodnejší partneri: Lev, Baran, Váhy

Najnevhodnejší partneri: Panna, Ryby, Blíženci
 

www.horoskopy-numerologia.eu

Strelec - Potkan
Elegantný, společenský, energický a ambiciozný človek s kopou napadov

Strelec - Byvol
Realistický, vyrovnaný a úprimný s podnikatelským talentom, ale vie byť aj dosť

tvrdohlavý

Strelec - Tiger
 Ostražitý, energický, výrečný Slobodný a múdry, no chce byť dokonalý

Strelec - Mačka
Prispôsobivý , šťastný a spokojný a obdivuhodný ak sa mu darí a život ide podľa jeho

představ, no vie byť prelietavý

Strelec - Drak
Dobrodruh, ale spoľahlivý.no niekedy je vybušný a prchký s ostrým jazykom

Strelec - Had
Elegantný, bezstarostný ale aj ctižiadostivý člověk a obchodník, čo chce,

to väčšinou dosiahne.

                                  www.horoskopy-numerologia.eu

 

Strelec - Kôň
Rychlý, pohyblivý, pracovitý a úsilovný. Vie byť aj  rozvážny, no jedná väčšinou

len podľa svojho uvaženia  

Strelec - Koza
Dobromyseľný, příjemný s vycibreným vkusom rad pomôže a na odmenu si počká

Strelec - Opica
 Šikovný, pyšný , dotiahne to ďaleko ak nebude priliš podvádzať alebo bude mu

šťastena priať.

Strelec - Kohút
Bojovný, ambiciozný no vie byť aj mierumilovný no aj viesť nekonečné debaty

svojej pravde

Strelec - Pes
Hravý, odvažný, podnikavý no aj rodinný typ statočný a  odvážny.

Strelec - Sviňa
Talentovaný, odolný a inteligentný, väčšinou pochopí všetko a vie byť veľkorysy.

                       www.horoskopy-numerologia.eu