ŠKORPIÓN- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

vašniví, tajomní, citoví no ak vybuchnu sú deštruktivní a dokažu silno ubližiť

Ak sú narodení blizko VÁH sú harmonickejší a viac ovládajú svoje city a vašne

ak sú narodeni blizko STRELCA sú ústretovejší a optimistickejší

Viac :

Škorpión - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Ako škorpióni, ktorí trávia dni v tmavých úkrytoch pod kameňmi, i ľudia-Škorpióni sa vyznačujú uzavretou a samotárskou povahou. Ich vládnúcou planétou je Mars a Pluto. Ako ôsme znamenie sú fascinovaní všetkým čo súvisí so sexualitou, smrťou, symbolikou znovuzrodenia a mystikou. Radi by dešifrovali všetko utajené a skryté. Planéta Pluto ich okrem mnohých iných atribútov obdarila schopnosťou regenerácie, preto v ich živote môžu nastať obdobia kríz, keď všetko ľahne popolom, aby sa mohli zbaviť starých mechanizmov jednania, a znovuzrodiť sa do silnejšej múdrejšej podoby. Ľahko nahliadajú pod povrch vecí a vedia veľmi dobre vycítiť vaše slabé stránky. V prípade že si ich znepriatelíte, máte sa skutočne čoho obávať – nerobí im problém presne zasiahnuť vašu Achillovu patu. Sú hĺbavý a analyticky založený. Nikdy sa neuspokoja s povrchom. Často sa u nich dajú len veľmi ťažko vopred odhadnúť ich reakcie na čokoľvek. Sú nenevyspytateľní a natoľko komplikovaní, že na ich dešifrovanie by ste potrebovali niekoľko životov. Ponúkajú mnoho tajomstiev, preto sa s nimi určite nebudete nudiť.

Do vienka dostali dôstojnosť, energickosť a k cieľavedomosti i nespútanosť a samostatnosť. Ľudia Škorpióni sú po stránke fyzickej i citovej jedným z najsilnejších znamení zverokruhu. Majú silnú vôľu, akonáhle si niečo zaumienia, nič ich nezastaví. Nechýba im vytrvalosť a sú schopní obstáť i v zložitých životných situáciách. Sú veľmi predvídaví, majú bystrého ducha. Nezriedka bývajú sarkastický až uštipačný. Pokiaľ nie ste z tých čo dobre znášajú kritiku, neurobte tú chybu a nepožiadajte Škorpióna o jeho názor alebo radu, pretože z ich úst budete počuť iba krutú pravdu. Lichôtky a sladké reči sú pod ich úroveň. Pokiaľ vás však pochváli, môžete si byť istý, že je to úprimné. Ľudia narodení v tomto znamení sú ctižiadostiví, napriek tomu že ich ambície nie sú očividné. Oni len usilovne čakajú na svoju príležitosť k vzostupu. Napriek svojej vytrvalosti a nezlomnej vôli, sa niekedy stane že ich životný úspech minie. Natoľko chcú dosiahnuť svojich cieľov bez cudzej pomoci, len málokto chápe ich snahy. Nakoniec oni sami berú celý svoj život ako jeden veľký boj so svojim vnútorným "ja" a so svetom, ktorý ich obklopuje, pretože väčšinou zostávajú nepochopení. Sú znalejší a dôkladnejší než ostatní ľudia a vždy sa snažia dostať pod povrch vecí i života. Napriek svojej komplikovanej povahe túžia po jednoduchých veciach. Potrebujú svoje hniezdo, kde nájdu porozumenie a bezpečie. Sú tajnostkári, ale akonáhle sa rozhodnú jednať, sú agresívni, dominantní, plne pripravení bojovať za svoju vec.

Vlastnosti, ktorými sa Škorpióni určite chváliť nebudú sú žiarlivosť a precitlivelosť. Z tohoto dôvodu mávajú sklon zameriavať sa príliš na svoje výhody, bývajú nedôverčiví a podozrievaví. Pokiaľ ste ich urazili, nielenže si urážku a potupu budú veľmi dlho pamätať, ale môžu sa stať i veľmi zlomyseľnými nepriateľmi. Ich silná potreba všetko meniť ich môže priviesť až k nebezpečnému deštruktívnemu chovaniu, v extrémnych prípadoch až k vlastnej skaze. Majú silné sklony podľahnúť svojej poživačnosti a nenásytne, bez náznaku satisfakcie, hnať sa za ďalším a ďalším podnetom. Škorpióni len veľmi ťažko znášajú autoritu, sú to veční buriči a bytostní individualisti. Taktiež ťažko znášajú vonkajšie obmedzenia, pociťujú to ako atentát proti svojej najzákladnejšej existencii, často sú ochotní pripustiť si len svoje vlastné zákony. Škorpión je najextrémnejšie zo všetkých znamení zverokruhu. Kým tÍto ľudia objavia svoju silu a spôsob ako ju konštruktívne využiť, často sú zmietaný protichodnými tendenciami a sebadeštrukciou.

 

Muž

Vždy vášnivý, emocionálny a nepredvídateľný. Má silné dominantné sklony a vie manipulovať okolím. Sex a láska sú preňho veľmi dôležité. Rovnako tak túžba ovládať svojho partnera. Obzvlášť v mladosti máva obdobia, keď býva veľmi záletný. V milostných záležitostiach je nenásytný, a vytrvalý. Niekedy ho baví chovať sa násilnícky a perverzne. Veľa však záleží na tom, či je s milovanou ženou, alebo len s dočasnou korisťou. Keď nemiluje, vie byť bezcitný a nezriedka krutý až sadistický. Je poživačný a veľmi pudovo založený. Pre mnoho ľudí ostane navždy záhadou, je ťažké dostať sa až k jadru jeho osoby. Pre opačné pohlavie býva nezriedka veľmi príťažlivý vďaka silnému magnetizmu, ktorý z neho vyžaruje. Je silný a odolný. Pokiaľ si vás váži, môžete sa na neho spoľahnúť, voči svojim priateľom býva veľmi lojálny. K horším vlastnostiam patrí jeho majetníckosť a veľká žiarlivosť. Nezriedka sa stane, že je manipulatívny, sebecký a nečestný. To však neplatí pre všetkých mužov Škorpiónov, veľa závisí od charakteru daného jedinca, do akej miery sa až u neho prejavia negatívne vlastnosti tohto znamenia.

 

Žena

Magnetická pôžitkárka. Len veľmi apatický muž si nevšimne vášne ktorá vyžaruje z očí, hlasu, pohybov jej tela. Keď stretne muža o ktorého má záujem, vie ako ho nepozorovane privábiť do svojej náruče. Je veľmi citlivá, rodinne založená. Rovnako ako muž Škorpión. Obaja potrebujú veľa lásky a ľudskej blízkosti. Bez milovanej osoby sa dokážu cítiť stratene. Jej city bývajú hlboké, rovnako ako jej vášne. Má veľa energie a odhodlania. Býva bystrá a inteligentná, vie dobre a rýchlo odhadnúť ľudí. Riadi sa svojim inštinktom, veľa nedá na rady okolia. Miluje sex, v milostných záležitostiach je náročná. Splniť jej očakávania dokáže máloktorý muž. V živote vie byť veľmi tvrdohlavá. Väčšinou presne vie kde sa týči jej ciel, žena Škorpión býva rozhodná, málokedy pôsobí bezradne. Muži sú ňou fascinovaní, no nezriedka sa zľaknú jej sily. Nechýba jej zmyselnosť a veľká dávka emocionality. Je dobrou kamarátkou, na ktorú sa dá vždy spoľahnúť. Vyžaduje silného, mentálne spriazneného partnera, na ktorého môže byť hrdá. Slabých duševne nevyzretých jedincov zmetie z cesty jedným šmahom. Rovnako tak každého kto nevyhovuje jej kritériám. Nenávidí klamstvá ani drobné lži. Pre muža ktorý si ju získa, však dokáže urobiť veľmi veľa. Pre ľudí ktorých má rada vie byť veľkou oporou. Škorpióni neznesú keď sa ich niekto snaží do niečoho vmanipulovať. Je ťažké získať si ich rešpekt a dôveru. Sami bývajú pre mnohých uzavretí, no majú radi otvorených ľudí, ktorí jednajú priamo.

 

Vzťahy

Škorpióni bývajú obdarení veľkou príťažlivosťou, sú vášniví a neobyčajne podmanivý. Nadovšetko milujú sex, ku ktorému pristupujú (hlavne v mladšom veku) s neobyčajnou ľahkosťou. Škorpióni sú veľmi citliví, k partnerskému šťastiu potrebujú silné emocionálne zaujatie. Intenzita ich prežívania býva veľmi silná. Ako sa hovorí, že od lásky je len krok k nenávisti, u Škorpiónov je to obzvlášť zreteľné. O krízy a náhle výbuchy emócií vo vzťahoch týchto jedincov nebude núdza. Sú hlboko citovo založení a pokiaľ sú správne motivovaní, dokážu pre svojho partnera urobiť čokoľvek Rovnako ako ostatné vodné znamenia vykvitnú do krásy, keď ich niekto potrebuje a prejavuje im náklonnosť. Naopak keď nemilujú, nezriedka z nich vyžaruje chlad a ťažkopádnosť. Pokiaľ milujete Škorpióna a nemáte v povahe vernosť, radšej sa do vzťahu s ním vôbec nepúšťajte. Nie je nič horšie ako podvedený a zranený Škorpión. Ak sa vám však podarí vybudovať si ich dôveru, budú vás milovať tak, že nikdy už nebudete chcieť nikoho iného. Majú sklon k trvalej láske a vernosti. Preto ak hľadáte hlboký, emocionálne i fyzicky blízky a bohatý vzťah, Škorpión je presne to znamenie ktoré vám ho môže ponúknuť.

Najvhodnejší partneri: Ryby, Škorpión, Kozorožec, Rak, Panna

Najnevhodnejší partneri: Vodnár, Býk, Lev
 

www.horoskopy-numerologia.eu

Škorpión - Potkan
Veľmi schopný a systematický no ak mu budete prekažať vie byť veľmi

nepríjemný a zúrivý človek.

Škorpión - Byvol
Elegantný a vytrvalý bojovník, no môže byť až násilný, tvrdohlavý a zlostný.

Škorpión - Tiger
Veľmi přitažlivý no väčšinou nevypočitateľný človek, vie byť pomstychtivý

a neodpušťa  

Škorpión - Mačka
Tento tajnostkár vyzerá jemne ako mačiatko, ale zdanie väčšinou klame

a vie byť veľmi vzdorovitý a vašnivý

Škorpión - Drak
Vitalný, energický , zvodný, charizmatický, ale môže byť veľmi divoký až

nebezpečný

.Škorpión - Had
Tajomný, skeptický-krása a nebezpečie v elegantnom prevedení.

                                www.horoskopy-numerologia.eu

Škorpión - Kôň
Pracovitý, rozbehaný často divoký, tvrdohlavý neuprímný a  vášnivý

Škorpión - Koza
Väčšinou talentovaný a kreativný člověk , ale naladový a nevyspytateľý človek. 

Škorpión - Opica
Vynaliezavý, kamaratský ale nemá žiadne zábrany a ohľaduplnosť

ak mu prekažate

Škorpión - Kohút
Vitalný, vytrvalý, prefíkaný , väčšinou obdivuhodný obchodník ( aj s citmi )

Škorpión - Pes
Energický aj domácky no vie byť agresivný a nikoho si nepustí blizko k telu.

Škorpión - Sviňa
Príjemný na pohľad, vášnivý no stále viac mysli na svoje potreby a dokáže byť  krutý.

www.horoskopy-numerologia.eu