RAK- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

vnimaví, citliví, starostliví, rodinne založení niekedy veľmi  naladoví

Ak sú narodení blizko BLIŽENCOCH sú spoločenskejší a otvorenejší

ak sú narodení blizko pri LEVovi sú sebavedomejší , hrdejší no aj

panovačnejší

Viac :

Rak - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Keď pozorujeme chovanie raka v prírode, zistíme, že k cieľu sa nikdy nepribližuje priamočiaro, ale oblúkom. Keď sa ku koristi priblíži jeho klepetá, pevne ju zovrie a už nepustí. Ľuďom narodeným v znamení Raka, vládne Mesiac, vďaka ktorému bývajú silne emocionálni, ovplyvniteľní a ľahko podliehajú náladám. Raci sú vo svojom vnútri veľmi jemní a citliví ľudia, romantickí a často ľahko zraniteľní. Preto svoje city možno až prehnane chránia a uzatvárajú sa pred vonkajším svetom do svojho panciera. Poväčšinou sú to ľudia veľmi rodinne založení. Dokážu prejaviť neuveriteľnú odvahu, ak milovanému človeku hrozí nebezpečie. Sú často veľmi ostýchaví. Odmietnutia sa boja viac než všetky ostatné znamenia. Raci sú taktiež veľmi podozrievaví, preto svoje skutočné „ja“ odhalia len takému človeku, ktorého si dobre overia, a pri ktorom sa cítia maximálne bezpečne. Rak ťažko znáša tvrdú kritiku, nech už je oprávnená alebo nie. Pretože sa Rak neustále pohybuje medzi snom a skutočnosťou, môže sa ostatným ľuďom zdať flegmatický. V skutočnosti je veľmi húževnatý, schopný obdivuhodnej sily a vôle, nikto ho nedonúti robiť to, čo on sám nechce. Raci v živote usilujú o pocit bezpečia a istoty a svoje domovy často považujú za jediné útočisko pred okolitým svetom. Obidve pohlavia tohto znamenia majú silne vyvinutý materinský či otcovský pud. Milujú svoje deti a dlho nad nimi držia ochrannú ruku. Výnimočne môžu mať niektorí Raci úplne opačné reakcie, opovrhujú rodinným životom, v skutočnosti však utekajú pred tým, čo nemôžu získať. Obvykle Rak trpí pre svoj pôvod a minulosť, je dosť sentimentálny, utápa sa v svojich spomienkach. Má náklonnosť k starým zvyklostiam, starožitnostiam a kuriozitám, teda ku všetkému, čo pripomína minulosť. Veľmi dlho si tiež uchováva svoju predstavu z detstva. Nedokáže nič vyhodiť, pretože s každou vecou je spojená určitá spomienka. Veľkým problémom ľudí narodených v tomto znamení je znížená adaptácia na skutočnosť. Ak je táto skutočnosť príliš silná a tvrdá, môže sa stať, že sa uzavrú do svojich snov a prestanú sa zaujímať o vonkajší svet. Raci majú sklon dlho a hlboko premýšľať nad chybami, ktorých sa dopustili, namiesto toho, aby neúspech striasli a chopili sa ihneď ďalšej príležitosti. Nehľadiac na množstvo peňazí na konte, nikdy sa Rak necíti úplne finančne zabezpečený. Neustále hromadí majetok proti budúcej imaginárnej pohrome. Keď vám povie, že je na mizine, znamená to, že mu zostáva ešte niekoľko tisícoviek. Nikto iný nedokáže tak dobre hospodáriť s financiami ako Rak.

 

Muž

Muži narodení v tomto znamení to nemajú ľahké. Ženské a materské znamenie Raka sa veľmi ťažko znáša s mužskou psychikou a môže ju priviesť do mnohých komplikácií. Sú to príliš zložití ľudia s jemným citom. Veľmi často býva vzťah muža Raka poznamenaný vzťahom k matke, a to v pozitívnom či negatívnom zmysle. Pokiaľ takéhoto muža milujete, budete sa musieť naučiť porozumieť jeho náladám, a aj keď sa niekedy môže javiť ako nepríjemný spoločník, jeho srdce je však plné citu. Najhoršiu náladu bude mať vtedy, keď sa bojí, že vás stratí. Uistite ho, že patríte len jemu, vyznanie a slová lásky potrebuje počuť veľmi často. Muž v znamení Raka nemá rád stres a nepokoj. Napriek tomu že by to nikdy nepriznal, je rád, keď sa o neho ženy (najskôr jeho matka a teraz vy) dôsledne starajú, až rozmaznávajú. Pokiaľ tohto muža naozaj milujete, určite vás poteší, že býva starostlivým, chápavým a trpezlivým rodičom.

 

Žena

Táto žena je nežná, citlivá, nechýba jej fantázia, pôvab a jej city nie sú nikdy povrchné, svojho partnera obdarí hlbokou láskou. Má mimoriadnu schopnosť vytvoriť skutočný domov a deťom bude skvelou a obetavou matkou. Je schopná veľkých obetí pre tých, ktorých miluje. Ak pôjde do tuhého, vždy vás oddane podporí. Budete sa ale musieť zmieriť s častými a nevyspytateľnými zmenami jej nálad. Táto žena potrebuje neustále dôkazy vašej lásky a oddanosti, veľmi miluje komplimenty, dvorenie, lichôtky, vyznania a nežné slovíčka, ale len veľmi ťažko prijíma kritiku a výsmech. Dbajte tiež na to, aby ste sa voči nej v súvislosti so sexom nechovali príliš ľahkomyseľne, pretože to ju zraňuje a len ťažko to odpustí. Ak milujete túto ženu, mali by ste sa pripraviť na to, že až sa narodia deti, bude sa vám venovať omnoho menej, ako ste bol zvyknutý. Naplno sa prejaví jej silný materinský pud.

 

Vzťahy

Raci sú zmyselné a láskyplné znamenie. Sú dosť emocionálni, neuznávajú povrchné vzťahy, ani známosti na jednu jednu noc a sex považujú za dôkaz lásky. Keď majú stáleho a spoľahlivého partnera, sú najspokojnejší. Na svojom druhovi bývajú do značnej miery závislí. O svojich citoch a láske neradi hovoria, svoju náklonnosť dávajú najavo oddanosťou a harmóniou. Rak má prirodzený sklon k vernosti a väčšinou sa starostlivo vyhýba všetkému, čo by mohlo ohroziť jeho vzťah. Pokiaľ si zo svojim partnerom prestane rozumieť, veľmi ťažko sa rozchádza a rozvod je pre neho niečím hrozným. V takom prípade sa mu zdá jednoduchšie nájsť si druhého partnera. Žiadne iné znamenia nevie prejaviť takú falošnú cnosť, vernosť a urazenú hrdosť ako Rak, keď je obvinený práve z nevery. Rak je schopný veľkej vášne, ale trvá dlhšiu dobu, pokiaľ ju dá najavo, pretože potrebuje mať úplnú istotu a dôveru. Raci nesmierne milujú domov a tento rys je veľmi dôležitý aj v láske a manželstve. Pokiaľ ste človekom, ktorý je príliš sebestačný, nezávislý, chladný a nerád prejavuje svoje city, radšej sa poobhliadnite po partnerovi v inom znamení, pretože Rak túži po partnerovi s úplne opačnými opačnými vlastnosťami.

Najvhodnejší partneri: Panna, Škorpión, Ryby, Býk, Rak

Najnevhodnejší partneri: Vodnár, Váhy, Strelec, Baran
 

                        www.horoskopy-numerologia.eu

 Rak - Potkan
Tajomný, niekedý roztržitý Rak, ktorý je rodinný a rád sníva.

Rak - Byvol
Navonok jemný a citlivý vnutri tvrdohlavý, no niekedy  mamonár.

Rak - Tiger
Navonok společenský a uskočný no vnutri je mierný ,Nechá sa ľahko

zdomacniť no niekedy ukaže drapy

Rak - Mačka
Trochu lenivý, vahavý no skôr uzavretý aj keď vcelku pohodový človek

Rak - Drak
Rozprávkový, niekedy zasnený, vie byť tvrdohlavý ale aj milý a obetavý

Rak - Had
Okuzľujúci no komplikovaný aj keď neškodný člověk, Má rad

zimný spánok.

                           www.horoskopy-numerologia.eu

Rak - Kôň
Aktivný, naladový vie byť príjemný a milý spoločník

Rak - Koza
Dobrácký a  rodinný člověk , skromný člověk no niekedy naladový

a precitlivený.

Rak - Opica
Rozumný s bohatými zaujmami, miluje přepych aj domácky človek ,

vie byť  poslušný.

Rak - Kohút
Schopný a systematický no dobromyseľný a domácky a niekedy

naladový človek

Rak - Pes
Poctivý, objektivný , verný, oddaný a úprimný.

Rak - Sviňa
Domácký ale príliš dôverčivý. A niekedy aj hyrivý a neverný

www.horoskopy-numerologia.eu