PANNA- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

precizní, logickí a  disciplinovaní ľudia, no občas priliš kritickí

Ak sú narodení blizko LEVovi sú spoločenskejší a zabavnejší

ak sú narodení blizko VÁH sú elegantnejší aj tolerantnejší

Viac :

Panna - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Symbol tohoto znamenia neskorého leta vypovedá o čistote zožatej pôdy, preto toto znamenie charakterizuje postava dievčaťa so snopom klasov. Je to skôr materialisticky založené znamenie, ktoré nestráca čas snívaním, sentimentalita určite nebude patriť k ich typickým vlastnostiam. Planéta Merkúr, ktorá je vládcom znamenia Panny a Blížencov, pôsobí na obidve znamenia rozdielne. Merkúr znamenie Panny riadi praktickejšie ako ľahkomyseľné znamenie Blížencov. Toto zemné znamenie v širšom slova zmysle predstavuje sebaanalýzu, sebadisciplínu, úzkostlivú presnosť, kritiku, uzavretosť a zdržanlivosť. Všetci ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení, majú dobré rozlišovacie schopnosti, sú praktickí, usilovní, inteligentní a systematickí. Sú založení veľmi racionálne, stoja nohami pevne na zemi, majú zodpovedný prístup k životu a značný zmysel pre poriadok či súlad. Ľudia v znamení Panny by si mali život i svoje ciele čo najviac zjednodušiť, inak sa môže stať, že pohrúžia do takého množstva podrobností, ktoré ich myseľ nebude schopná obsiahnuť, doslova sa utopia v detailoch, zatiaľ čo im celok unikne. Dobre sa pre nich hodí príslovie „pre stromy nevidieť les“. Čím menej drobností ich bude zaťažovať, tým väčšiu budú mať kapacitu pre zvládnutie vyšších cieľov. Panny sú starostlivé, obozretné, skôr nesmelé a opatrné, obdarené bohatou fantáziou. Majú silne vyvinutý rozum s analytickými schopnosťami, vynaliezavého ducha a vďaka svojim vlastnostiam môžu riešiť zložité úlohy a objavovať zložité systémy. Sú neustále v strehu, a preto sa len veľmi ťažko dajú preľstiť. A čo určite neznesú, je kritika ich počínania. Časté sú tiež ich obavy, že budú nesprávne pochopené, neveria intuícii, otvorenosti, a skôr ako sa pre niečo rozhodnú, chcú si všetko poriadne rozmyslieť. Ľudia narodení v Panne majú bystrú myseľ, ktorá sa neukľudní, pokiaľ sa nedozvedia všetko o tom, čo chcú poznať. Bývajú nepokojní, uzavretí, roztržití, naivní až cynickí a často im chýba sebadôverou. Sú úzkostliví a nároční čo sa týka práce, jedla, zovňajšku i milostných záležitostí. Títo ľudia neplytvajú náklonnosťou ani peniazmi. Sú konzervatívni vo výdajoch, nikdy neutrácajú viac, ako musia. Nechcú byť nikomu zaviazaní ani na nikom závislí. Majú radi pravdu, dochvíľnosť, hospodárnosť, naopak neznášajú vulgárnosť, lenivosť, prehnaný sentiment a neporiadok. Ľudia v Panne sú spravidla tolerantní, ale ak sú zaslepení k svojim vlastným chybám, môže sa veľmi ľahko stať, že budú ešte zaujatejší, než tí, ktorí ich kritizujú.

 

Muž

Títo muži to vôbec nemajú jednoduché. Narodili sa v citlivom a zraniteľnom znamení, ktoré nemá veľa spoločného s typickým obrazom muža. Sú príliš komplikovaní, nervózni, málo ctižiadostiví a prirodzene nedôverčiví. Pri výbere partnerky sú veľmi vyberaví a nároční, z týchto dôvodov je nemálo tých, ktorý zostávajú osamelí. Pokiaľ sa zamerajú na vyhliadnutú obeť, najskôr ju dôkladne skúmajú, aby sa presvedčili, či si takého muža, ako je on, skutočne zaslúžia. Muž v Panne nepatrí k sentimentálnym a romantickým mužom, je to rodený materialista. Jeho svedomitosť, pocit zodpovednosti a zmysel pre povinnosť sa vzťahuje iba na materiálne zabezpečenie svojich najbližších a tím vzťah ochudobňujú o srdečnosť. Určite nieje prelietavý, pretože nedokáže byť neverný. Nenávidí emocionálne výlevy, takže výbuchmi hnevu alebo plačom u neho nič nedokážete. Potrebuje dôveru, kľud a pocit bezpečného zázemia. Treba byť taktný k jeho nedostatkom, naučiť sa rešpektovať jeho samotu, citlivosť a za to sa vám odvďačí porozumením a ochotou kedykoľvek vám pomôcť. Naviac je tento muž slušný, ohľaduplný a zdržanlivý, čo sú vlastnosti, ktoré v dnešnej dobe veľká časť mužov stratila.

 

Žena

Táto žena budí dojem chladnej bytosti, ktorá sa dokáže v každej situácii ovládať. Voľný priechod citom a vášni dáva iba v prípade hlbokej dôvery. Napriek tomu že svoje city a emócie silne ovláda, neznamená to - ako by sa mohlo zdať, že žiadne nemá, len všetko drží lepšie pod kontrolou ako iní ľudia. Pri výbere svojho partnera sú Panny náročné a vyberavé. Túžia po niekom, kto ich bude skutočne potrebovať, komu môžu dôverovať, na koho sa môžu spoľahnúť. Potom budú svojho partnera úprimne milovať so všetkými jeho slabosťami a chybami. Ženy Panny sú premýšľavé a bystré, nezriedka veľmi kritické. Sú detailistkami, ktorým žiadna drobnosť neunikne. Milujú poriadok a na svoj systém nenechajú dopustiť. Tiež viac ako iné znamenia milujú pocit dokonalej čistoty, preto v kúpeľni trávia veľmi veľa času. Napriek tomu, že by milovaného partnera nepodviedli, radi flirtujú. Pokiaľ milujete ženu narodenú v tomto znamení, bude od vás vyžadovať takt, zdržanlivosť a lojalitu, za to vás naplní svojou vernosťou a oddanosťou, nebude robiť žiarlivé scény ani nebude márnotratná. Žena Panna potrebuje uznanie a pochvalu v omnoho väčšej miere než iné znamenia. Je pracovitá, v prípade potreby veľmi starostlivá a dobre sa vysporiada s rolou manželky. Budete sa ale musieť zmieriť s tým, že k výchove detí bude zrejme pristupovať veľmi náročne a tvrdo, od najútlejšieho veku povedie svoje deti k zodpovednosti. Pannám vládne planéta Merkúr rozum, ktorý dáva tomuto znameniu mnohé dobré vlastnosti ako výrečnosť, logiku. Nájdu sa však aj Panny, ktorých duševná vyzretosť nedosiahla potrebného stupňa, u nich sa pôsobenie tejto planéty prejaví na nižšej úrovni. Tieto Panny sú povrchné a obmedzené v nazeraní na veci. Ľudí súdia podla ich výzoru, vystupovania, „čistoty oblečenia“.

 

Vzťahy

Panny sú veľmi opatrné pri výbere svojho partnera. Vplyvom perfekcionalistickej, náročnej a malichernej povahy môže mať Panna v láske a manželstve problémy. Snáď preto zostáva mnoho ľudí narodených v tomto znamení osamelými. Chcú sa naučiť byť sami sebou a vážiť si svojej osobnosti. Napriek tomu títo ľudia v skrytu duše túžia po úprimnom, čistom a rýdzom vzťahu, ale boja sa hlbokých citov a nevedia ich vyjadriť. Sú precitlivelí, obávajú sa kritiky i toho, že ich zle pochopia. S obľubou analyzujú chyby druhých, no tie svoje prehliadajú. Je pre nich ťažké druhého človeka pochváliť či zalichotiť mu. Veľká láska však môže týchto jedincov dosť výrazne ovplyvniť. V manželstve Panny vyžadujú, aby sa ich partneri chovali zdržanlivo a mierne. Všetkému v rodine určujú svoje miesto a čas, všetko musí prebiehať v "panenskom" poriadku. V láske hľadajú skôr kvalitu než kvantitu. V manželstve sú verní, spravidla uzatvárajú manželstvo po dlhých rokoch známosti. Za tú dobu podrobia svojho partnera nejednej tvrdej skúške.

Najvhodnejší partneri: Panna, Škorpión, Kozorožec, Býk, Rak

Najnevhodnejší partneri: Strelec, Ryby, Blíženci
 

          www.horoskopy-numerologia.eu

Panna - Potkan
Chytrý, vynaliezavý a tiež škrečok ktorý si večne  robí zásoby.

Panna - Byvol
Pracovitý a poriadkumilovný no vie byť závistlivý a nevrlý.

Panna - Tiger
Naročný, smelý a múdry člověk väčšinou aj dosiahne, čo chce.

Panna - Mačka
Slušný, rozvážny a veľmi opatrný člověk, vie to s peniazmi

Panna - Drak
Praktický člověk,. Rozumný a poriadný no vie zabojovať a byť dosť nepríjemný

ak ho rozčulite

Panna - Had
Odolný, informovaný a veľmi uvažlivý no kôli finánciam a majetku

niekedy až nebezpečný človek

                         www.horoskopy-numerologia.eu

Panna - Kôň
Bystrý, pohotový a vytrvalý, vydrží veľa a vie čo chce

Panna - Koza
Elegantný, jemný a ochotný človek, niekedy to s radami preháňa.

Panna - Opica
Vynaliezavý, ambiciozný možno nie je prefíkaný ale ak treba vie aj oklámať.

Panna - Kohút
Učenlivý, ambiciozný no aj klebetný člověk, hrdý a často kritizuje.

Panna - Pes
Perfekcionista a zodpovedný člověk ktorý vie jako postupovať ale chce byť až

priliš dokonalý

Panna - Sviňa
Mudrý, velkorysý no niekedy sporovlivý ako hlinené prasiatko plné dukatov.

          www.horoskopy-numerologia.eu