BYK - charakteristika

priateľskí,praktickí, tvoriví a dôslední ľudia niekedy su však flegmatickí.

Účia sa vlastnými skusenosťami.

Ak su blízko k BARANOVI sú priebojnejší...

Ak sú blízko BLIŽENCOM sú spoločenskajší a dôvtipnejší

Viac :

Býk - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Vládnúcou planétou tohoto znamenia je Venuša. Ľudia narodení v znamení Býka sú vytrvalí, dôslední, tvrdošijní, praktickí a rozhodní, majú zmysel pre tvorivú prácu a kreatívny prístup k všetkému s čím sa stretnú. Sú to realisti stálej povahy,dosť konzervatívnych názorov, nikdy nerobia ukvapené rozhodnutia. S náhlymi zmenami vo svojom okolí sa vyrovnávajú veľmi ťažko. Svoje ciele majú jasné a usilovne na nich pracujú. Stoja nohami pevne na zemi a radi si užívájú radostí života, málokedy sa však zaoberajú nepraktickými záležitosťami. V povahe majú šetrnosť, ale nie sú lakomí. Nezvyknú sa chovať výstredne, peniaze pre nich predstavujú prostriedok k dosiahnutiu pohodlia a komfortu. Ľudia Býci sú podnikaví, ale zároveň dosť ťažkopádni a leniví, takže im dlho trvá kým sa do niečo pustia. Avšak, keď už sa raz rozhodnú tak idú neúnavne za svojim cieľom. Peniaze investujú do vecí s trvalou hodnotou ako sú nehnuteľnosti a šperky. Býci sú značne tvrdohlaví, čo si ale veľmi neradi priznávajú, pretože sami seba vidia ako rozumné bytosti. Skúsenosti sú pre nich dôležitejšie než rady, potrebujú sa učiť na vlastných chybách aj navzdory utŕženým ranám. Býci majú kľudnú povahu, zriedka sú impulzívni. Ak sa v nich však hnev hromadí dlhšiu, alebo sú v strese ich výbuchy zlosti sú deštruktívne. Majú sklony vidieť svet čierno-bielo a často sa nesnažia nachádzať príčiny, jednoducho prehliadajú súvislosti. Keďže ich vládcom je planéta Venuša, zakladajú si na estetike, dokážu vykúzliť ten najútulnejší domov aký si len viete predstaviť.

 

Muž

Je to značne náročný partner, po svojom boku chce mať ženu podľa svojich predstáv. Jeho partnerka musí byť príjemná, šarmantná, inteligentná, ale nie príliš emancipovaná. Rád sa necháva obskakovať, pretože je presvedčený že si to zaslúži. Sebavedomé prezentovanie odlišných názorov alebo doberanie zo strany partnera ho ľahko nahnevajú, pričom ťažko odpúšťa. Jeho hnev sa dá zmierniť lichotením. Vo vzťahu potrebuje mať neustále slobodu a pocit, že je ten silnejší a múdrejší, vyžaduje veľa trpezlivosti. Jeho predstava o vzťahu býva povrchná a jednoduchá, preto nie je vhodným partnerom ak hľadáte niečo hlbšie. V otázkach sexu nebýva veľmi vynaliezavý, skôr vynikne jeho energickosť a vytrvalosť, Nezriedka býva pôžitkársky, miluje dobré jedlo a pitie, rovnako ako telo svojho partnera. Nebýva váhavý ani nerozhodný. Keď niečo chce , zvyčajne nájde spôsob ako si o to povedať čo najjasnejším spôsobom. Vie sa dobre orientovať v materiálnych záležitostiach. Jeho myslenie nie je prešpekulované. Muž býk je tvrdohlavý, energický, vyžaruje z neho zemitá zmyselnosť. Býva praktický a racionálny, no tiež citlivý a trochu i romanticky založený. Je vytrvalý a žiarlivý. Oplýva majetníckymi sklonmi, u svojej partnerky nestrpí neveru. Vo vzťahu hľadá stabilitu a pocit bezpečia , a rovnako to aj ponúka. Vie byť tvrdohlavý a nezvykne odpúšťať keď sa sklame.

 

Žena

Táto žena býva veľmi zmyselná. Vedľa seba potrebuje ozajstného muža, pretože ona sama sa považuje za výnimočnú ženu. Je veľmi spoľahlivá a pre spokojnosť svojho partnera vie veľa obetovať. Málokedy sa bude sťažovať na príliš veľa práce a povinností, ale všetko potrebuje robiť svojim vlastným rozvážnym tempom. Je veľmi tolerantná, všetko má však svoje medze a nedokáže odpúšťať. Vie byť veľmi žiarlivá a dlho sa urážať. Žena narodená v znamení Býka je pomerne dosť sentimentálna a rýchlo si osvojí vlastnícke sklony. Veľmi rada sa obklopuje peknými vecami, nezriedka i luxusom. Od svojho partnera očakáva že bude jej oporou, stabilným útočiskom. Lásku berie vážne, vie sa preto veľmi trápiť keď ju niekto sklame. Pre svojich blízkych býva dobrou a oddanou kamarátkou, je starostlivá a dá sa na ňu spoľahnúť. Nezriedka sa stáva, že ženy narodené v tomto znamení sa stávajú na svojom partnerovi závislé. Neznesú samotu a preto si niekedy vyberú radšej horšieho muža ako žiadneho.

 

Vzťahy

Býci sú obdarení zvláštnym kúzlom príťažlivosti, čo prispieva k tomu aby nemali núdzu o partnerov. Pri zvádzaní sú veľmi dôslední, pričom dôkladne dávajú najavo svoju náklonnosť. Skôr než sa hlboko zamilujú, svojho partnera si starostlivo vyberajú a spravidla bývajú verní. Zároveň sú však veľmi majetnícky a k partnerovi majú vlastnícky postoj. Nie sú vhodnými partnermi pre voľnejšie vzťahy, pretože akýkoľvek prejav nezávislosti zo strany partnera ich rozzúri. Ich silným kladom je, že nepatria ku komplikovaným povahám. Niekedy dokonca pôsobia dosť ťažkopádne. Bývajú materiálne založený.

Najvhodnejší partneri: Rak, Panna, Strelec a Ryby

Najnevhodnejší partneri: Lev, Škorpión a Vodnár

Pozor nezabudnite na ČINSKÉ ZNAMENIA


 

             www.horoskopy-numerologia.eu

Býk - Potkan
Priateľský, podnikavý, iniciativný aj milý a vytrvalý i keď držgroš

Býk - Byvol
Domácky, niekedy karierista priamočiary ale tvrdohlavec.

Býk - Tiger
Praktický, jemný, citlivý, ale niekedy veľmi urážlivý človek.

Býk - Mačka
Premyšľavý no ako domáca mačička, dosť pohodlná a rad ostane

na gauči ak sa nedarí

Býk - Drak
Čestný, otvorený, poctivý a nechá sa aj pohladkať.No keď s ním mate

spor chrlí oheň

Býk - Had
Opatrný, precizný ale domacký byk.Sklony k nevere, inač neškodný.
                             

                                               www.horoskopy-numerologia.eu 

Býk - Kôň
Rozhodný, odhodlaný aj silný a pracovitý. Zvládne veľa.

Býk - Koza
Učenlivý miluje přepych a krasné věci no niekedy lenivý ale príťažlivý.

Býk - Opica
Vynaliezavý no aj vypočítavý a veľmi šikovný ak ide o prospech.

Býk - Kohút
Pilný člověk aj keď domacký typ. Chráni si svoje sukromie

Býk - Pes
Príjemný společník , vytrvalý a verný. pracovity Má rád svoj domov.

Býk - Sviňa
Nežný, priťažlivý. Niekedy na zjedenie. Niekedy nedobytný ako pevnosť

 www.horoskopy-numerologia.eu