BLIŽENCI- charakteristika

www.horoskopy-numerologia.eu

spoločenskí, bystrí, podnikaví a inteligentní ľudia no niekedy sú nestalí

AK sú narodení blizko BYKovi sú konzervativnejší a trpezlivejší

ak sú narodení blizko RAKovi sú viac domackejší a citlivejší...

Viac :

Blíženci - všeobecne - muž - ženy - vzťahy
 

 

Vládnúcou planétou je Merkúr. Znamenie Blížencov je symbolizované mýtickými dvojčatami Castorom a Polluxom, po ktorých sú zároveň pomenované hviezdy v súhvezdí Gemini. Pre blížencov je charakteristická rôznorodosť a nestálosť. Vládnúcou planétou vzdušného znamenia Blížencov je Merkúr, ktorý im dodáva silu a vedie ich k tomu, aby v dobrom zmysle využíval svoje všestranné nadanie. Blíženci sú milí, príjemní, okúzľujúci, originálni, vynaliezaví a najmä výreční ľudia. Veľmi výrazným rysom ich povahy je veľká zvedavosť, ktorá im môže spôsobiť v živote nemalé problémy, lebo ich neustále ženie ďalej do nových dobrodružstiev bez ohľadu na to koľko nedokončených záležitostí zanechávajú za sebou. Priveľmi rýchlo sa nadchnú pre všetko nové, ich záujem však veľmi rýchlo poľaví. Zväčša nebývajú dôslední. Ich myšlienkové procesy sú rýchle, no často dosť povrchné. Chcú mať čo najširší rozhľad, chýba im však vôľa zotrvať, preto majú väčšinou veľa poznatkov z najrôznejších oblastí a mnoho záujmov. Sú to veľmi milí a pohotoví spoločníci. Často neodolajú pokušeniu "prifarbiť' a zdramatizovať nejakú príhodu či zážitok. Ľudia narodení v znamení Blíženca majú nevšednú predstavivosť a flexibilitu. Niekedy je pre ostatné znamenia ťažké udržať s nimi krok. Majú výborný zmysel pre humor a diplomaciu. Radi všetko analyzujú a prehodnocujú. Ich veľká zvedavosť ich núti nahliadať do všetkého čo ešte neprebádali. Ďalším charakteristickým rysom je čulosť a radosť zo života, ktorá ale ide ruka v ruke s povrchnosťou. Príliš rýchlo a bez hlbšieho rozmýšľania sú ochotní vymeniť staré dobré veci za nové, a často to neskôr ľutujú. Sú to ľudia náladoví a vrtošiví, ktorí sa v zlej nálade často dopúšťajú hrubých, detinských a nerozumných činov. Ďalšími výraznými negatívnymi vlastnosťami je pokrytectvo a nedisciplinovanosť. Ich najbližší majú niekedy pocit, ako by v ich duši prebývali viacerí ľudia. Môže za to ich náladovosť, no i istá vnútorná rozpoltenosť. Sú často pre svoje okolie veľmi nevypočitateľní. Ľudia narodení v tomto znamení majú skvelú prispôsobivosť. Nebývajú sentimentálni a nelipnú na starých spomienkach, ľuďoch a veciach. Blíženci sa zvyknú riadiť viac rozumom než citom, a to dokonca do takej miery, že sa zavše snažia svoje city eliminovať. Je veľmi obtiažne pripútať Blíženca k jednému miestu. Radi cestujú a spoznávajú nové miesta a kultúry. Sú veľmi mentálne obratní a často sa začnú angažovať hneď v niekoľkých záležitostiach naraz. Zriedkavo však dotiahnu do konca aspoň jednu z nich. Radšej sa pustia znova do niečoho nového. To vedie k tomu, že sa na nich nedá príliš spoliehať. Často cítia, že by boli radi na dvoch miestach súčasne. Ich vášeň pre zmenu sa môže veľmi rýchlo zmeniť v nestálosť.

 

Muž

Je neustále v pohybe. Nech robí v danom momente čokoľvek, v myšlienkach je vždy o krok v pred, niekde úplne inde. Je plný protikladov, takže je často ťažké porozumieť mu. Obyčajne býva veľmi inteligentný, obdarovaný neuveriteľnou výrečnosťou. Máloktoré znamenia vedia tak dobre zaobchádzať so slovami ako Blíženci. Však nie je tomu tak vždy. V horšom prípade môže priveľké zaujatie o tisíc vecí naraz spôsobiť, že namiesto mentálne obratného spoločníka spoznáte niekoho, kto je neskonale urozprávaný, bez rozmyslu skáče z jednej témy na druhú, bez sústredenia sa na podstatu veci. Vo väčšine prípadov sú však Blíženci skutočne majstrami slova, ktorý dokážu veľmi pohotovo odraziť akýkoľvek slovný útok Sú to veční nadšenci, ktorí sa budú strmhlav vrhať vždy do nových záležitostí, čo môže vo väčšine prípadov spôsobiť že vedia o všetkom niečo, no poriadne vskutku nič.Ako milenci bývajú vynaliezaví, obľubujú bizarné praktiky. Každopádne s nimi určite dlho nezostanete v jednej polohe. Nečakajte od neho žiadnu hlbokú vášeň, Blíženec je racionálny typ, ktorý sa však rád hrá a zabáva. Všetko čo zaváňa hĺbkou a vážnosťou mu zostáva cudzie. Keďže je analyticky založený, snaží sa pochopiť podstatu vecí, vždy sa však uspokojí z najbližším možným vysvetlením. Je predsa ešte toľko vecí, ktoré potrebuje objaviť.“

 

Žena

Je to výborná kamarátka, vtipná a pohotová. Nebýva sentimentálna, ani príliš citovo zainteresovaná. Je zábavnou spoločníčkou, i keď často náladovou, čo sa však na verejnosti málokedy prejaví. Je racionálna, analytická a k svojmu životu potrebuje veľa priateľov a podnetných diskusií. Býva často nevyspytateľná, akoby v jej vnútri sídlilo niekoľko ľudí, keď si už myslíte že ste prišli na to kým v skutočnosti je, mrštne prehodí výhybku a ukáže vám úplne novú tvár. Rada rieši problémy svojich blízkych, je to ten typ ženy ktorá sa vie trafiť do čierneho. Je veľmi intelektuálne založená a vie sa veľmi rýchlo dostať k jadru veci. Miluje spoločnosť a neznáša kritiku vlastnej osoby. Potrebuje aby ju ľudia mali radi, i keď si to nerada priznáva. Je emotívna, napriek svojmu chladnému pôsobeniu i vášnivá a temperamentná. Sú chvíle keď vie byť bezdôvodne depresívna a dezorientovaná vo svete vlastných citov. Potrebuje duševne rovnocenného partnera, do jej srdca sa dostane ten, ktorý ju uchvátiť svojou nevšednou osobnosťou.

 

Vzťahy

Prirodzená vľúdnosť a zvedavosť umožňuje Blížencom ľahký kontakt s ľuďmi. Flirtujú bez zábran, svojim kúzlom a šarmom dokážu partnera upútať. Majú veľkú predstavivosť a sexuálnu fantáziou. Sú nadmieru hraví a radi skúšajú rôzne bizarné praktiky. V partnerskom vzťahu sa môže prejaviť ich nestálosť a náladovosť. Majú problémy s vyjadrovaním citov, ich vášne sú rýchle, no nie veľmi hlboké. Najmä v mladosti bývajú citovo nevyzretý, boja sa veľkých citových záväzkov. Väčšinu svojich milostných avantúr po určitej dobe ukončia, lebo i v láske im je blízka istá povrchnosť. No nájdu sa i taký čo si svoju zvedavosť a nestálosť odreagujú skôr v sférach pracovných a cenia si zázemie rodiny, často však až v neskoršom veku. Blíženec potrebuje partnera, ktorý bude tolerantne znášať jeho premenlivosť, veľkú náladovosť a túžbu po slobode. Blíženec dlho nevydrží s prehnane majetníckym a žiarlivým partnerom, ktorý mu bude dýchať na krk, kontrolovať smsky a robiť hysterické scény. Ani s citovým vydieraním u neho neuspejete, Blíženec potrebuje rovnako flexibilného partnera ako je on sám, a čím viac ho dokážete upútať svojou originalitou a nevšednosť ou, tým dlhšie zotrvá po vašom boku. Znamenie Blížencov je prvým vzdušným znamením zverokruhu a k svojmu životu potrebuje veľa priestoru, veľa"vzduchu".

Najvhodnejší partneri: Blíženec, Lev, Váhy, Vodnár a Baran

Najnevhodnejší partneri: Panna, Strelec, Ryby

Pozor nezabudnite na ČINSKÉ ZNAMENIA
 

www.horoskopy-numerologia.eu

Blíženci - Potkan
Rečník,Šarmantný Bliženec a ambiciozný. Niekedy rozlietaný a nespoľahlivý

Blíženci - Byvol
Zodpovedný a předvídavý aj komunikatívný, vytrvalý ale tvrdohlavý

Blíženci - Tiger
Odvážny a priamočiarý Nepozná strach, ak mu nejde o život

Blíženci - Mačka
Šikovný no Neposedný. Nikde dlho nevydrží.

Blíženci - Drak
Rychlý, agilný, až podnikavý dobrodruh niekedy ma divoké nápady, preto

potrebuje uvážlivého partnera

Blíženci - Had
Šarmantný no skôr nestály a ľahko sa zo vzťahov vyšmykne.

                              www.horoskopy-numerologia.eu

 

Blíženci - Kôň
Bleskové reaguje a veľa toho stihne no vie byť neskrotný, ale aj nespoľahlivý

Blíženci - Koza
Praktický, pracovitý no vzdorovitý, často si robí  čo chce.

Blíženci - Opica
Všestranný, prispôsobivý aj zábavný, no trochu bláznivý.

Blíženci - Kohút
Ambiciozný, s organiz. Talentom no byva aj  večne nespokojný

Blíženci - Pes
Úmelec, zabavač, no rád sa túla, dlho si hľada domov

Blíženci - Sviňa
Družný, obľubený no nepokojný, Večne v pohybe.

 

www.horoskopy-numerologia.eu