BARAN- charakteristika

Odvažní, tvrdohlaví až priebojní ľudia...

ak je národený pri BYKOVI ( do 5 dní) je viac zmyselný a majetkársky

ak je národený pri RYBE je kľudnejší , sucitnejší a hlbavejší.

Viac :

Baran - všeobecne - muž - žena - vzťahy
 

 

Vládnúcou planétou je Mars. Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi živí, plní energie, prekypujú silou a spontánnosťou. Vo svojom okolí vyvolávajú dojem, že ich energia je nevyčerpateľná. Na svet sa pozerajú racionálne a čo nedokážu zachytiť zmyslami, to pre nich neexistuje. Výrazne sa u nich prejavuje túžba po vodcovstve, ako v zamestnaní, tak aj medzi priateľmi. Nachádzajú potešenie v ovládaní druhých, pretože chcú byť vo všetkom prví, sú ambiciózni a cieľavedomí, ale zároveň aj značne egoistický. Majú neobyčajne pevnú vôľu, vedia byť značne tvrdohlaví a len veľmi neradi si priznávajú chybu. Sú veľmi nesnaživí a dokážu sa presadiť kdekoľvek a v akejkoľvek oblasti. Vo svojom snažení sú veľmi vytrvalý, a neodradí ich žiadna porážka. Milujú všetky formy rizika a dobrodružstva, konajú veľmi impulzívne a bez rozmyslu. S potešením predvádzajú svoju fyzickú silu, ktorú musia pravidelne ventilovať. Diplomacia, stratégia či objektívnosť nie je ich silnou stránkou, skôr pôjdu hlavou proti múru ako by mali ustúpiť. Nikdy príliš nerozmýšľajú nad následkami a neuvažujú do budúcna. Nemajú zábrany vysloviť svoj názor, avšak majú sklony k preháňaniu, vidieť veci čiernobielo. Nevedia klamať a sú naozaj taký, ako ich vidíme. Ak sú odmietnutý v práci či v láske znášajú to veľmi ťažko. Ak je Baran vaším priateľom, vážte si to, pretože v núdzi môžete počítať s jeho pomocou. Ako priatelia vedia byť veľmi lojálny a spoľahlivý. Barani sú známi svojou veľkou odvahou. Nezriedka sa púšťajú do nových záležitostí s vervou a entuziazmom.

 

Muž

Do milostného vzťahu sa vrhá bezhlavo ale zároveň aj veľmi ľahko stráca svoje nadšenie. Je žiarlivý, niekedy až extrémne takže ťažko znáša, keď je jeho partnerka v spoločnosti iných mužov. Aby si ho jeho partnerka udržala, vyžaduje to z jej strany veľa úsilia. Vyžaduje veľa pozornosti a nežností, na oplátku je však spoľahlivým partnerom a ochrancom. Rád žene dominuje, priťahujú ho inteligentné a vnímavé ženy. Ak máte záujem o muža narodeného v tom to znamení mali by ste sa určite vyhnúť vulgárnosti, lebo to je presne to čo ho u žien odpudzuje. Potrebuje vedľa seba partnerku na ktorú môže byť hrdý a ktorá porozumie jeho duši. Je temperamentný a impulzívny, vie byť veľmi divoký až arogantný. Nezriedka si neuvedomuje vopred následky svojich činov, stáva sa že často v návale okolností „stráca hlavu“ a spamätá sa až keď je už po krk v problémoch.

 

Žena

Žena Baran pôsobí na prvý pohľad neprístupne a chladne, pod povrchom však skrýva zmyselnosť a vášeň. Po svojom boku potrebuje muža, ktorého môže obdivovať. Potrebuje život plný prekvapení a zmien, je náročná, ale zároveň vracia viac ako dostane. Vo vzťahu je rada vedúcou postavou, preto často rieši konflikt medzi túžbou byť dominantnou a prianím byť ovládanou obdivovaným partnerom. Pri prejavovaní obdivu sa to u nej nesmie preháňať, pretože ľahko získava pocit, že má navrch a bez partnera sa dokáže zaobísť ľahšie ako iné ženy. Napriek tomu túži po trvalej a hlbokej láske. Je citlivá a starostlivá, k svojim najbližším veľmi lojálna.

 

Vzťahy

 

Aj keď ľudia narodení v tomto znamení sú na pohľad emocionálne chladní, vždy sa chopia vhodnej príležitosti. Dobíjanie partnera pre nich predstavuje veľkú časť radosti z lásky. Barani sú veľmi pozorní a láskyplní partneri. Sú ľahko zraniteľní, ale pretože neradi prehrávajú, nikdy to nepriznajú a skôr budú reagovať impulzívne. Ich búrlivá povaha sa zväčša zmierni až po tridsiatke. Aby boli vo vzťahu spokojný musí im poskytovať stále nové podnety.

Najvhodnejší partneri: Blíženec, Lev, Strelec a Vodnár

Najnevhodnejší partneri: Rak, Váhy a Kozorožec

pozor nezabudnite na ČINSKE ZNAMENIA
 

                         www.horoskopy-numerologia.eu

Baran - Potkan
Šarmantný, společenský,energický, priamočiary ak treba až nedotklivý a

agresívný

Baran - Byvol
Systematický, rozhodný, čestný, ctižiadostivý a vytrvalý no vie aj silno odporovať

Baran - Tiger
Atraktivný , společenský , no vie byť veľmi divoký. Nezastavi ho nič.

Baran - Mačka
Vie byť milý a trpezlivý, no v podstate je to skôr  divá mačka. Len ťažko ho

udomacnite

Baran - Drak
Chce byť stopercentný. Nikdy neprehráva, vždy dosiahne svoj cieľ. Vie byť aj dosť

panovačný

Baran - Had
Vie věci dobře naplánovať aj realizovať no vie byť nebezpečný. Ak vás raz

zovrie, nepustí.

                                  www.horoskopy-numerologia.eu

Baran - Kôň
Vtipný temperamentný až divoký. Nedá sa ľahko osedlať.

Baran - Koza
Navonok povoľný a trpezlivý no mimoriadne tvrdohlavý a naladový. 

Baran - Opica
Veľmi dobře sa vie vyjadřovat je odvažný, šikovný.Nezľakne sa ničoho

a predpisy kľudne zašlapuje.

Baran - Kohút
Ctižiadostivý no vie byť aj dosť hádavý a neodbytný

Baran - Pes
Sebaistý, srdečný no niekedy nevypočitateľný, ale oddaný  jako pes. 

Baran - Sviňa
Vašnivý, tvrdohlavý, ale velkorysý, no niekedy jedna ako sviňa.

                    www.horoskopy-numerologia.eu