astrolozka.jana@centrum.cz

Jana 07.09.2014
Astro-genetická metoda – srozumitelná cesta jak spolehlivě zjistit, zda-li Váš 4. nebo 10. dům v horoskopu patří otci nebo matce a možnost jak velice zpřesnit čas Vašeho narození.

Tato metoda vychází z poznání, že obraz rodičů velice přesně popisují 4. a 10. dům a že určitým způsobem s těmito domy souvisí znamení, ve kterém mají rodiče umístěný Měsíc nebo Slunce. Pokusím se tuto metodu popsat na příkladu. Aby jste dobře pochopili postup, je ideální si před sebe položit obrázek své nativity a obrázek nativity rodičů a postupovat přesně krok za krokem, jak popisuji.

Ve fiktivním horoskopu, který jsem pro názornost vytvořila, jsem umístila hrot 10. domu do znamení Blíženců s přesahem do znamení Raka a ve znamení Raka se nachází planeta Uran. Na hrotu 4. domu se nachází znamení Střelce s přesahem do znamení Kozoroha a nachází se zde konjunkce Venuše – Mars. Hrot sedmého domu se zde nachází ve znamení Berana s přesahem do znamení Býka a nachází v něm planeta Jupiter.

Nejdříve vyhodnotím třeba 10. dům (pokud Vám vyhovuje začínat od 4. domu, nic tomu nebrání): Takže jeden z rodičů bude mít Měsíc nebo Slunce ve znamení Blíženců nebo Raka. Pokud to tak není, tak zkoumáme dál. Řekneme si: znamení Blíženců vládne Merkur. Podíváme se v jakém znamení, se nachází Merkur zkoumaného zrozence. Vidíme například, že Merkur zrozence je ve znamení Štíra. V tom případě by mohl mít jeden z rodičů Slunce nebo Měsíc ve znamení Štíra. Pokud to tak není, pokračujeme a zkoumáme znamení Raka. Znamení Raka vládne Měsíc. Podíváme se, kde se u zrozence nachází Mědíc. Pokud se Měsíc nachází například ve znamení Ryb, pak by mohl mít jeden z rodičů Slunce nebo Měsíc ve znamení Ryb. Pokud jsme opět neuspěli, pak zaměříme pozornost na planetu Uran. Ta vládne znamení Vodnáře, takže jeden z rodičů by mohl mít Slunce nebo Měsíc i ve znamení Vodnáře. Pokud ani tady neuspějeme, pak se podíváme na aspekty Urana s osobními planetami (Slunce, Měsíc – jen když známe alespoň přibližný čas narození rodiče, Merkur, Mars, Venuše). Pokud má Uran v horoskopu zkoumané osoby stejný aspekt s osobní planetou jako některý z rodičů, pak tento dům patří tomuto rodiči.

Nyní vyhodnotím 4. dům: Postupujeme úplně stejně jako u 10. domu. Zde bude mít jeden z rodičů Měsíc nebo Slunce ve znamení Střelce nebo Kozoroha. Když neuspějeme, tak bádáme dál. Planeta Mars vládne znamení Berana a Planeta Venuše vládne znamení Býka a Vah. Takže jeden z rodičů může mít Měsíc nebo Slunce ve znamení Berana, Býka nebo Vah. Pokud to tak není, pak se podíváme, v jakém znamení v horoskopu zrozence nachází Jupiter, neboť vládne znamení Střelce. Když zjistíme, že je třeba v Panně, pak může být Slunce nebo Měsíc rodiče ve znamení Panny, když to tak není, pokračujeme dál a zjistíme, v jakém znamení se nachází v horoskopu zrozence Saturn, který vládne znamení Kozoroha. Pokud jej má zrozenec třeba ve znamení Lva, tak se podíváme, zda jeden z rodičů nemá Slunce nebo Měsíc ve znamení Lva. Pokud opět neuspějeme, pak se podíváme, zda nemá jeden z rodičů v horoskopu konjunkci Venuše-Mars. Pokud ano, pak tento dům patří tomuto rodiči. Touto cestou velice spolehlivě dospějeme, který dům v našem horoskopu patří našemu otci a který dům patří naší matce.

Domy je třeba prozkoumat velmi pečlivě a zodpovědně a hlavně oba. V žádném případě není možno prozkoumat jeden dům, zjistit, že znaky ukazují na matku a logicky z toho odvodit, že ten druhý patří otci. Z vlastní zkušenosti vím, že po pečlivém přezkoumání obou domů často zjistíme, že situace bývá právě opačná.

Pokud žijeme již delší dobu v manželském svazku, nebo jsme dokonce zakotvili na delší dobu již v druhém manželství, pak stejným způsobem můžeme prozkoumat 7. dům.
Příklad: Hrot 7. domu je v Beranovi s přesahem do Býka a v 7. domě je také Jupiter. V tom případě by měl mít náš partner Měsíc nebo Slunce ve znamení Berana nebo Býka. Pokud to tak není, opět zkoumáme dále. Beranovi vládne planeta Mars, ta je v horoskopu zrozence například ve znamení Kozoroha a proto může mít Váš partner Slunce nebo Měsíc ve znamení Kozoroha. Býkovi vládne planeta Venuše. Ta je v našem vzorovém horoskopu v konjunkci s Marsem ve znamení Kozoroha, takže je tu opět možnost, že Slunce nebo Měsíc partnera budou ve znamení Kozoroha. Pokud to tak není, tak zrozenec může mít Měsíc nebo Slunce ve znamení Střelce, protože Jupiter je vládce znamení Střelce. Pokud jsme se stále nedopracovali uspokojivého výsledku, pak se podíváme na aspekty Jupitera s osobními planetami. Pokud máme již druhého životního partnera, pak v 7. domě musíme nalézt oba životní partnery.
Stejně tak můžeme „prolustrovat“ 3. dům (zde ještě řešíme umístění Merkura) jako obraz našich sourozenců, nebo 5. dům – což je obraz našich dětí. Dále můžeme zkoumat domy, které zastupují osoby, jenž nám vstoupily do života a výrazně se v něm zviditelnily. Zde je však problém v tom, že nelze zjistit přesné umístění hrotů těchto domů. Každý systém domů mívá zpravidla hroty domů umístěné trochu jinde.

Zjištění času narození pomocí astro-genetické metody
Zkoumat 7.; 5. a 3. dům má význam především v případě, když si chceme ověřit, zda čas našeho narození, jak jsme jej z nějakých zdrojů zjistili, je správný anebo pokud čas našeho narození vůbec neznáme, nebo ho tušíme jen v hrubých rysech (to je právě výše uvedené ráno, večer v poledne). Pomocí těchto srovnání si čas našeho narození můžeme velice zpřesnit. Astro-genetická metoda určování času narození vychází z poznatků, že ascendent zrozence se nachází buď ve znamení, kde je Slunce nebo Měsíc našich rodičů nebo že potomek vlastní ASC jednoho z rodičů a u menší části lidí se může ascendent nacházet ve znamení, kde mají Měsíc nebo Slunce jeho prarodiče. Pokud absolutně neznáme čas našeho narození, tak postupně umísťujeme náš ASC do znamení, kde mají naši rodiče Slunce nebo Měsíc a v nich s pomocí animace (většina astrologických programů má tuto funkci) manipulujeme s umístěním ASC ve znamení tak, abychom mohli „připasovat“ naše rodiče do rodičovských domů. Lépe se nám to podaří, pokud jsme již dospělí a máme nějaký ten kousek života odžitý v manželství, neboť se o správnosti našich závěrů můžeme přesvědčit kontrolou obrazu našeho manželského druha v 7. domě, popřípadě můžeme najít v našem horoskopu naše děti, či sourozence.
Já vím, teď si řeknete, že pokud každý z těchto lidí má Slunce a Měsíc umístěn v jiném znamení, že musíte vlastně projít celý zvěrokruh. Ono to tak není. Když se podíváte na horoskopy Vašich rodičů a prarodičů, tak zjistíte, že jak Vy, tak Vaši rodiče podědili po svých prarodičích umístění Slunce, Měsíce a ASC do stejných znamení jako máte Vy. Například Váš Měsíc se může nacházet ve stejném znamení jako má Vaše matka Slunce a Vaše Slunce je ve stejném znamení jako má Váš otec Měsíc, nebo máte svůj Měsíc či Slunce umístěný ve stejném znamení jako Vaši rodiče. Navíc může být stejná situace také i u Vašich rodičů – tj., že Váš otec má třeba Slunce ve stejném znamení jako má Vaše matka Měsíc a naopak, takže Vám nehrozí, že budete muset prolustrovat všechna znamení zvěrokruhu.
Přes to je nutno přiznat, že pokud vůbec neznáme čas našeho narození, je tato práce náročná a poměrně zdlouhavá i když velice zajímavá. Pokud znáte Váš čas narození v rozpětí několika hodin, tak se vše hodně zjednoduší, neboť stačí prozkoumat znamení zvěrokruhu v inkriminovaný časový úsek.

Pridať nový príspevok

    ŠTATISTIKA 2019

TOPlist

TOPlist

 

WELLNESS A UBYTOVANIE ZA NAJLEPŠIE CENY:

          www.bookinghotels.sk

ZLATO- mince a zliatky 

   www.zlatopredaj.sk

LUN. KALENDÁR

04.04.2010 09:30
LUNÁRNY KALENDÁR

HOROSKOPY

14.09.2010 13:39
V iných článkoch som...
1 | 2 >>