BIORYTMUS

 tak ako aj horoskopy, vibracie rokov a iné zákonitosti ma svojích zástancov a odporcov, no odporcovia väčšinou tieto veci podrobne nepoznáju, dlhšie neskušajú ale riadia sa len svojím presvedčením či predsudkami. Osobne biorytmus sledujem viac ako 30 rokov a som presvedčený že funguje, hlavne kritické dni, len treba poznať aj iné súvislosti ako nápr. ročné cykly a analyzovať to spolu...

 

BIORYTMUS

BODY              -fyzický  stav

MIND   - intelektualny stav

EMOTION    - emočný stav

 

TU SI POZRITE PRESNÝ BIORYTMUS

 

Základy teórie biorytmov siahajú až do 19. storočia, Zásluhy na nej sa pripisujú berlínskemu lekárovi a numerológovi Wilhelmovi Fliessovi, priateľovi Sigmunda Freuda, ktorého táto teória veľmi zaujala. Fliess bol presvedčený, že svet sa riadi magickými číslami 23 a 28 (mužský a ženský cyklus).

V roku 1920 rozšíril túto teóriu o ďalší cyklus – 33 denný – Alfred Teltscher, profesor Innsbruckej univerzity na základe pozorovania výkonnosti svojich študentov.

K popularizácii teórie biorytmov prispel v 70. rokoch 20 storočia svojou publikáciou aj George Thommen, či neskôr Matthew Edlund.

Neskôr, koncom 20 storočia k nemu ešte pribudli intuitívny, estetický a spirituálny. Tieto sa ale v rôznych publikáciách, či kalkulačkách objavujú skôr sporadicky.

                Aké biorytmy poznáme ?

  • Fyzický biorytmus človeka je najkratší a je zodpovedný za koordináciu, silu, výdrž, sebadôveru, energiu, odvahu a agresivitu. 23 dní

  • Emocionálny biorytmus určuje kreativitu, nálady, optimizmus, šťastie, duševnú pohodu a depresie či emocionálnu citlivosť. 28 dní

  • Intelektuálny vvplýva na pamäť, vnímanie, logické myslenie a úsudok, schopnosť robiť rozhodnutia. (33 dní)

  • Intuitívny biorytmus ovplyvňujúci našu intuíciu 38 dní

  • Estetický biorytmus ovplyvňuje našu estetickú stránku, vnímanie farieb 43 dní

  • Spirituálny (duchovný) biorytmus 53 dní

 

Fyzický cyklus – 23 dní Fyzický cyklus je viac dominantný u mužov. Riadi koordináciu oka a ruky, silu, výdrž, sexuálny pud, vnútornú energiu, iniciatívu, rýchlosť metabolizmu, odolnosť voči chorobám a schopnosť zotaviť sa po chorobe. Keď máme negatívny fyzický cyklus (teda sme s krivkou ”pod nulou” alebo naša krivka križuje inú krivku), nemali by sme podstupovať operácie.

Emocionálny cyklus – 28 dní Emocionálny cyklus je viac dominantný u žien. Riadi emócie, city, náladu, citlivosť, pociťovanie/vnímanie cez zmysly, sexualitu, fantáziu, temperament, nervy, reakcie, obľuby a kreativitu.

Intelektuálny cyklus (mentálny) – 33 dní Intelektuálny cyklus riadi inteligenciu, logiku, duševné reakcie, ostražitosť, pocit zmyslu, rozhodnosť, úsudky, deduktívne schopnosti, pamäť a ambície. 

Ako čítame grafy biorytmov ?

Ak sa krivka biorytmu nachádza nad čiarou 0% , je naša kapacita v danej oblasti silnejšia – cítime sa silnejší, po danej stránke lepší a výkonnejší. V týchto dňoch si na seba môžeme nakladať oveľa viac, než by sme obvykle zvládli.

Ak sa naša krivka nachádza pod čiarou 0%, máme v danej oblasti zníženú výkonnosť a je vhodnejšie správať sa “konzervatívne”

No a v dňoch, keď krivka biorytmu križuje čiaru 0% alebo križuje krivku iného biorytmu, sú energie navypočitateľné a môžu z toho vzísť neprijemné udalostii,

Z času na čas dosahujú dve alebo aj viaceré krivky spoločného minima, maxima alebo nuly. Dni, za ktorých k tomuto dochádza, by mali byť ovplyvňované silnejšie. A tzv. super kritické dni sú pri prechode dvoch alebo viacerých kriviek nulou.

 

Diskusná téma: BIORYTMUS

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok